Sezonun Öne Çıkan Etekleri Neler?

Sezonun Öne Çıkan Etekleri Neler?


 

Çeşitliliğe ihtiyaç duyulduğunda kadınlar için en güzel ayrıcalık, etek giyebiliyor olmak. Bu ayrıcalığın bonus sürprizi ise eteklerin tasarımı, rengi ya da boyunun görünüm üzerinde yarattığı çarpıcı etki.

 

Bahar aylarında hem bu fırsatı değerlendirmek hem de güncel olana sadık kalmak isterseniz bu sene sokak trendlerinde birbirinden farklı etek görünümleri yer alıyor. 2019 yazının öne çıkan etekleri ve göze çarpan taze yorumlar denenmek için sizleri bekliyor.

 

1- Renkli Bir Deri Değişimi

 

 

Kimileri için büyük bir önyargı ya da aksi yönde vazgeçilmez bir desen leopar. Bu sene yanına ekosisteminin diğer canlılarını da çağıran bu doğal desen; zebra, çita ya da yılan derisi ile çeşitliliği artırıyor. Roberto Cavalli ya da Off-White gibi modaevlerinin beklenmedik hayvan seçimleri desene adeta bir renkmişçesine güncellenebilir eğlenceli bir özellik kazandırıyor.

Doğanın armağanı bu renk ve şekil birlikteliğini blazer, tişört ya da incecik yaz trikoları ile kullanma özgürlüğüne sahipsiniz.

 

2- Eteklerde Akordeon Tınıları

 

 

Pilili eteklerin bizi uzun süre terk edeceği yok anlaşılan. Kareli, desenli ya da düz renk pek çok model, sezon seçenekleri arasında yer alıyor. Stilinizi tek bir parçada öne çıkarmanın en efektif yolu bu eteklerde saklı.

 

3- Enerji Dopingi Sallantılar

 

 

2019 yaz podyumlarını Tom Ford’un saçaklı davet elbiseleri başta olmak üzere birçok modaevi saçaklarla süsledi. Dans giysilerinin ayrılmaz bir parçası olan sallantılar, baharlık görünümler için de oldukça uygun. Basic parçalarla eşleştiğinde günü hareketlendirmeye ve gündüz seçimlerine kaymaya hevesli bu etekleri bu sezon ulaşılabilir çoğu markanın reyonlarında görmeye hazırlıklı olun.

 

4- Lüks Kumaş Deneyimi

 

 

Feminen silüetler için saten giysiler görünüme her zaman özel bir dokunuş kazandırıyor. Bu sezon, klasik bir stiletto birlikteliğini terk eden bu etekler, spor kombinasyonlar içerisinde de kendine yer buluyor. Saten eteklerin uygun fiyatlı birçok alternatifi 2019 bahar koleksiyonlarında ulaşılabilir bir lüks deneyimi vaat ediyor.

 

5- Şehirde Paintball İzleri

 

 

Organik boyaların ham kumaşlara verdiği doğal izler, 70’lerin ardından tekrar ön planda. Geçmişte sokaktan yükselen bu renk patlaması bu kez yüksek modanın radarında.

Yıllandıkça tadını bulan sofistike bir lezzet gibi, batik desenler de zaman geçtikçe en güzel haline kavuşacağa benziyor. Prada’nın mavi bir ufuk çizgisini andıran desenlerine sahip olmak isterseniz Zara reyonlarında yer alan uygun fiyatlı versiyonları sizleri bekliyor.

 

6- Sportif Danteller

 

 

2019 trendleri arasında yer alan danteller, etekler üzerinde kendini gösteriyor. Ağırbaşlı bir davet stilini, dengeli bir sportiflik ile değiştiren bu köklü motifler, yazlık stillere couture bir etki bırakmak için birebir. Üstelik klasik tasarımların dışında çalışılan modern güpür işlemeler de kumaşın duruşuna adeta gençlik serumu enjekte ediyor.

 

7- Trend İle Sarmalanma

 

 

Primitif bir etek stili sayılabilecek bu tarz etekler, bir kumaş parçasının bele sarılması izleniminden çok daha fazlasını hak ediyor. Yalın tasarımına göre modern bir silüet çizen bu parçalar 2019 yılında sıkça karşılaşmayı bekleyebileceğiniz modeller arasında.

Üstelik böyle bir eteğe sahip olmak isterseniz, herhangi bir markanın hayal gücü ile sınırlı değilsiniz. Kişisel bir tasarım deneyimi için bu model etekleri dikmek isterseniz, bunun kolay bir Dikiş-101 dersi olduğunu fark edeceksiniz.

 

İşlenildiğinde bereketli bir maden gibi eşsiz cevherler çıkartan etekler, 2019’un taze görünümleri içerisinde yine popüler bir alternatif olarak öne çıkıyor. Stilinize uygun formlara mutlaka rastlayacağınız ya da ufak keşiflerle tarzınızda etkili güncellemeler yapabileceğiniz bu baharı, eteklere şans vererek değerlendirebilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.