Model Yok Dümdüz Deri Var

Model Yok Dümdüz Deri Var


 

İçinde biri yokken, kendi başına bile ağır olan paltolara ve sabah giyilip tüm gün elde taşınan montlara veda vakti geldi. Her yıl birkaç ay süren kış sevincinin sonlarına doğru ortaya çıkan cemre gözleyişleri de nihayet geçtiğimiz ay tamamlandı. Artık resmen bahar!

 

4 mevsimin tek günde yaşandığı bu zamanlar için hafif ve sıcak tutan en iyi seçenek bir deri ceket. Bu, kesinlikle derinin itibarına dayanan bir övgü değil. Bu, piyasada bulunan çok sayıda vegan ya da suni deri ceketin her görünümü yükseltmesi ile ilgili. Derinin çok yönlülüğü, güncel görünümlere sahip olmak için ilham verici.

 

Deri dendiğinde akla ilk gelen biker ceketler bu sezon arka planda. Fermuarlar ve tüm metal aksesuarlar deriyi terk etti. Sokak stilinin yükselen trendi: vintage gibi görünen bol kesimli, dümdüz deriler.

 

 

Versace’nin 2019 Kış şovuna gelen Anna Wintour, Gigi Hadid ve Kaia Gerber’ı ortak bir noktada buluşturan şey neydi sizce? Deri bir trençkot. 90’lardan beri Matrix ya da Carrie Bradshaw hayranlığı ile herkesin aklından en az bir kere geçen bu uzun ceketlerden bahsediyoruz. Bu parçanın tüm deri ceketlerde olduğu gibi karizmatik etkisi inanılmazdır. Herhangi bir açıklamaya ihtiyaç duymaz, stilde gözle görülür bir fark oluşturur. Onu maskülen ve ciddiyeti yüksek parçalarla tamamlamaksa standartların ötesinde bir silüet çizer.

 

 

Klasik kesim siyah bir deri ceket, kapsül gardıroba özveri ile yaklaşanlar için anahtar parçalardan biri. Böyle bir cekete asla bir şey olmaz. Modası geçmez. Ve kasıtlı olarak zarar vermediğiniz sürece yenisini almanız gerekmez. O nedenle her deri ceketi ilgilendiren bir mevzu olarak ürün kalitesi deriler için oldukça önemli. Gerçek ya da imitasyon olsun, satın alınan ceketin kaliteli malzemeden yapılmış olması bu alışverişi bir yatırıma dönüştürür. Üstelik geri dönüşünü anında almaya başlayacağınız bir yatırıma.

 

 

Deri ceketleri jean’lerle tamamlamak ise en kolay yöntemlerden biri. Üzerinde uzun uzadıya düşünülmesi gerekmez. İki klasik alınıp birleştirilir. Görünümde 90’ların minimal havasını estirmek için oversize, detaysız, düz deri ceketlerle, bol kesimli, açık renkli denim pantolonlar bir araya getirilebilir.

 

Deri trençkotlar konusunda uzmanlaştığınızı düşünüyorsanız ya da cüretkâr bir başlangıç yapmak isterseniz renkleri kullanmaktan kaçınmayın. Dokunun sağladığı parlaklık ile seçilen herhangi bir renk sıra dışı görünecektir.

 

Eşleştiği parçaların imajını yükselten yalın formlu deri ceketler ve trençkotların popülaritesi, sadece bu sezonla sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. 2020’de “Kimse giymeden önce ben giymiştim” demek isteyenler için ilk durak: vintage butikler ve tabii ki bitpazarları.

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.