Kesene Göre Seç: Benzer İşler

Kesene Göre Seç: Benzer İşler


 

Alışveriş merkezinde hangi mağazada olduğunuzu karıştırdığınız oldu mu hiç? Bu ayakkabının aynısını az önce görmemiş miydik, yanlış mı hatırlıyorum yanılsaması hani? İnsanı "bu bir dejavu mu yoksa ısıtılıp başka tabakla servis edilmiş dünkü yemek mi" düşüncelerine sevk eden o bakışma anları işte. Üstelik arasına yeni bir Drama Köprüsü inşa edilebilecek fiyat uçurumuna sahip çeşitli etiketlerle birlikte.

 

Moda konusunda ortalama bir bilginin bizlere söylediği şey: hızlı moda markaların sezon için lanse etmeye karar verecekleri ürünlerin ilk olarak yüksek modanın bir sene öncesinden gönderdiği sinyallerle belirleniyor olduğu. Yüksek moda ise adeta uluslararası görsel bir şova dönüşen defilelerinde sergilediği ürünleri; kah kopyacılık suçlamaları kah "iyice suyu çıktı bu işin" dedirtecek özgünlük ithamları eşliğinde ortaya çıkarıyor. Bu aşamadan sonra diğer markalar için gerisi hep biraz esin, bir tutam kültürel eğilim, çokça da kar üzerine kurulu bir tasarım sürecinden oluşuyor gibi.

 

Böyle gelen ve hali hazırda böyle gitmekte olan bu devranın -yaratıcılık konusunda ekstra hassasiyetleriniz bulunmuyorsa şayet- çeşitli avantajları olduğundan söz etmek mümkün. Sınırlı sayıda insanın giymesi için üretilmiş demek yerine "sınırlı sayıda üretim" demenin hafifliği ile raflarda yerini alan lüks ürünlerin, uygun fiyatlı alternatifleriyle karşılaşabilme ihtimali demek bu. Hatta kimi zaman çıkış noktasından daha kaliteli malzeme ve daha ilgi çekici yeni bir yorumlama ile üretilmiş olması dahi mümkün.

 

2019 Bahar/Yaz sezonu da bu şekilde birbirinden ilham almış onlarca tasarımla dolu. Nereden çıktı bu boncuklu çantalar ya da yuvarlak tasarımlar diyorsanız. İşte tam olarak buradan...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Database Error

Query: "SELECT c.*, r.comment as reply, r.name as rname, r.email as remail, r.create_date as rcd FROM comments as c LEFT JOIN comments as r ON c.id = r.parent_id WHERE c.content_id='301' AND c.active='1' GROUP BY c.id ORDER BY create_date, rcd"

Error: 'daireiki_p2020.c.comment' isn't in GROUP BY