Kareli Gömlek

Kareli Gömlek #1P3S


 

Yalnızca beyaz gömleklerin birden çok kombinasyonda yer alabileceğine dair bir şehir efsanesi olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Esasında, basmakalıp bir stil algısının, mevcut giysilerin fonksiyonunu azaltmasından başka bir şey değildir bu yaklaşım. Bakarak görülemeyen potansiyellerin açığa çıkması için aşılması gereken bir duvar, stilinizi güçlendirmek için ortaya dökülmüş bir fırsat... Ve ekose soyundan gelen kareli bir gömleğin bu yanlış yönlendirmeye dur demesi... Bir Cinemaximum reklamı tadındaki epik girişin ardından; bu yazıdaki tüm kişi ve olayların hiçbirinin hayal ürünü olmadığını ve tamamının evde denenmeyi beklediğini unutmayınız. Öncelikle tek parça ile oluşturulacak farklı tarzlar için kareli gömlek, tarih boyunca birçok manaya gelmiş ve tamamlayıcıları ile farklı çağrışımlar yaratabilecek güçte joker bir parçadır.

 

Kareli Gömlek: MANGO 249,99 TL
Asit Yıkamalı Oversize Denim Ceket: BERSHKA 199,95 TL
Mom Jean: ZARA 159,95 TL Deri Bot: ZARA 369,95 TL
Boncuklu Çanta: ZARA 199,95 TL

 

Western stilinin ev sahibi hükmünde olan denim ve kareli gömlek, görünüm üzerindeki etkilerini takvimlere sildirmeyen güçlü birer ikili. Ne şanstır ki bu senenin trend koalisyonunda koltuk sahibi olan asit yıkamalı denimler bu estetik birlikteliği devam ettirir nitelikte. Toprak tonlarındaki kovboy botları ile tamamlanabilecek kareli gömlek, country stilin şehirdeki temsilcisi olmaya aday. Günün çeşitli saatlerinde ve birçok mekâna uyum sağlayabilecek bu tarz, boncuklu bir çanta ile desteklendiğinde ise 70’lerin bohem duruşunu hatırlatıyor.

 

Kareli Gömlek: MANGO 249,99 TL
Etek: MANGO 249,99 TL
Örgü Hırka: MANGO 299,99 TL Süet Bot: ZARA 399,95 TL
Çanta: MASSIMO DUTTI 479,00 TL Güneş Gözlüğü: MANGO 99,99 TL

 

Kareli bir gömleğin akla getirdiği ilk şey genellikle kasabalı bir kızın yaşantısı oluyor. Şu anda kimse kulübesinden çıkıp hayata karışacak olmasa da bu durum oradaki kızın ruhunu yaşamaya engel değil. Üstelik bu hayalin figüranları olmak için eyer takımından kopup gelmiş gibi duran siyah bir çanta ve dağ evinden verandaya çıkarken üzerinize atılmış hissi veren örgü bir hırka tam tekmil hazır ol’da. Son serin günlerde günü kurtarıcı bir tarz oluşturacak bu kombin için retro bir gözlük, görünüme ustalık dokunuşu ekleyen bir detay olacaktır.

 

Kareli Gömlek: MANGO 249,99 TL
Keten Pantolon: MANGO 179,99 TL
Deri Trençkot: MANGO 1.399,99 TL
Ayakkabı: ZARA 259,95 TL
Çanta: ZARA 169,95 TL

 

Kareli bir gömlek her zaman tarihin tozlu sayfalarından çıkıp gelmek zorunda değil elbette. Şehirli ve ciddi bir görünüm içerisinde de kendine yer bulabilecek bir parça olan kareli desen, ütü çizgili keten pantolonla sıcak bir resmiyet kazanıyor. Desenin kahverengi altyapısının sağladığı bu durum, bej parçalarla aydınlatıldığında görünümün kontrast ayarı doğal olarak gerçekleşecektir. Bu stilde başka bir alternatif denemek isterseniz minimal giyim tarzında yer alan natürel ve zamansız parçaların kareli gömleklerle nasıl kolay uyum sağladığını kısa sürede fark edeceksiniz.

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.