Jungle'a Hoşgeldiniz!

Jungle'a Hoşgeldiniz!


 

Bir şekilde orijinal seçimler yaparak giydiklerimizle kalabalıktan sıyrılmaya çalışıyoruz. Trendlerden haberdar ama popüler bir ekran görüntüsü gibi her yerde bulunur olmamak belki de gizli bir arzu derinlerimizde. “Safari” teması bu noktada herkesleşmeden ve bir iddia sergilemeden ayrışmanın en kolay ve etkili yollarından biri.

 

Temel sokak görünümünüze bir parça haki, deve tüyü ve yeşil renkli parçalar katarak ya da kanvas ve kargo pantolonlar ekleyerek Afrika Safarisi’ne hazır hale gelebilirsiniz. Bunun için bir Indiana Jones macerasına dalıp Kutsal Kase peşinde olmanıza da lüzum yok.

 

Safari tarzı görünüm, 1960'lı yılların ortalarında sektörün önde gelen tasarımcıları tarafından moda dünyasına tanıtıldı. Temel olarak, safari esintili görünüm rahat ve giyimi kolaydır. Sıradan sokak yürüyüşleri, arkadaş buluşmaları ve alışveriş için idealdir. Nötr ve toprak tonlarında oluşu bu yılın renk kartelasına doğrudan uyum gösterir. Fakat safari görünümleri giymenin dikkat gerektiren en önemli özelliği doğru toprak gölgelerini seçmektir. Gri, zeytin, kahverengi, haki yeşili ve bejin cilt rengi ve genel görünümle doğru eşleşmesi stili daha özellikli hale getirecektir.

 

Bu stil egzotik bir romantiklik barındırır içinde. Üstelik pastel tonlara ve floral desenlere hiç mi hiç dokunmadan. Göçebe izlerin yurtsuzluğundaki haşinlik bu temayı eril ve kadınsı bir tezatlığa sürüklüyor. Çıkış noktası Afrika savanasındaki tatile rahatlık ve fayda getirmek olan giysilerin kentsel safaride de yer alabilmesi doğasındaki zıtlıklardan kaynaklanıyor.

 

Siz de bejlerin ve ton sür ton’un popülaritesini kaybetmediği 2019 kışında bu görünüme sahip olmak isterseniz alışveriş kategorisindeki “Av Da Değilsin Avcı Da Bunun İsmi Safari” başlığına uğramayı ihmal etmeyin.

 

Ve bir Safari Vlog'u ile Afrika macerası vibe'ına girelim...

 

 

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.