İki Kelime Yabancı: Hodan Yousuf

İki Kelime Yabancı: Hodan Yousuf #Tanışın


 

Müslüman Instagram fenomenlerinin, ana akım moda dergileri ve evlerinin dikkatini çekmesi ile bilindik yüzlere yenileri kısa sürede eklendi. Kimi zaman trendleri başörtüsü ile uyarlamaları ya da sokak stillerinde kendilerine has görünümler elde etmeleri onları fark edilir kılıyor. Hodan Yousuf da onlardan bir tanesi. Bir diğer fenomen Hodan Yusuf ile tek bir harften ötürü sıklıkla karıştırılan fakat tarz olarak ondan kesin çizgilerle ayrılan başka biri o.

 

 

Harper’s Bazaar "küresel muhafazakâr moda influencerlar"ını tanıttığı bir içerikte Hodan Yousuf için “Katman Rüyası” ifadesine yer veriyor. Bu gerçekten de onu tanımlayacak en doğru iki kelime. Çünkü Hodan’ın profili, kat kat giysilerin isyankâr sokak stilinde nasıl bir araya geldiğini en açık haliyle ortaya koyuyor. O hiçbir zaman kameralara gülümsemeyen ve tek parça ile giyip çıkmayan bir “layering” sevdalısı.

 

 

Hodan’ı emsallerinden ayıran bir diğer önemli detay, onun anime sevgisi. Daima kusursuz ve serinkanlı siluetler çizen Instagram kızları arasında onun renkli kostümleri ve eğlenceli pozları hemen dikkati çekiyor. Katıldığı anime partileri ile meraklısı olanları eğlendirecek ve ilk kez görenleri şaşırtacak deneyimler aktarıyor.

 

 

Hodan Yousuf’un Instagram profiline girdiğinizde biyografi kısmında kendini tanıttığı iki özelliği görürsünüz. Bunlardan ilki anime, bunu fark edebilmek için keskin bir göze gerek yok. Bir diğeri ise vintage tutkusu. Hodan, adeta geçmişe ait bir sandıktan giyiniyor. Giydiği eşofmanlar bile Reebok ya da Adidas’ın 90’lar versiyonu, hiçbiri güncel sezona ait değil. O kesinlikle alışılagelmiş markaların bolca yer aldığı ve işbirlikleri ile hangisi gerçek hangisi reklam ayırt edilemeyen içeriklerle dolu bir profilin sahibi değil. Fakat yine de 35,1 bin takipçisi ve %10.73’lük Instagram etkileşimi ile onun da Asos, Urban Outfitters ve Tumblr gibi markalarla işbirlikleri bulunuyor.

 

“Muhafazakâr olup, modaya uygun şeyler giyilebileceği gerçekliğini ön plana çıkarıyorum.” şeklinde kendini ifade eden Hodan ile tanışmak ve renkli profilini ziyaret etmek isterseniz:

 

Instagram ismi: hodanyousuf

 

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.