Beyaz Gömlek

Beyaz Gömlek #Rehber


 

“Her şey yapılabilir 

bir beyaz kağıtla 

uçak örneğin uçurtma mesela”

 

Beyaz gömlek, kapsül gardırop söz konusu olduğunda kendine listenin en başında yer buluyor. Ofise gitmek ya da arkadaşlarla buluşmak, bu işin yalnızca bahanesi. Her dönemde farklı tarz ve mekanların kesişim kümesi olan beyaz gömleklere bu jokerliği veren ise tamamlayıcılarına gösterdiği sınırsız tolerans ve akışkan uyum. Böylece her eşleşmede farklı bir sonuç elde etmenizi mümkün kılıyor.

 

BEYAZ GÖMLEK VE BEYAZ PANTOLON

 

 

Beyaz bir gömleği yine beyaz bir pantolon ile eşleştirmek ferah bir yaz stili oluşturmaya yardım ediyor. Sanılanın aksine iddialı bir seçim olan bu ikili, son yıllarda minimal ve elegan bir görünümün merkezine yerleşmiş durumda. Kendini özellikle bol ve dökümlü parçalarda gösteriyor. Beyazın tertemiz fon etkisi ise dikkat çekici aksesuarları öne çıkarmak için iyi bir fırsat.

 

BEYAZ GÖMLEK VE BEYAZ CEKET

 

 

Tarzınıza karşı alacağınız duru bir inisiyatif sizi beyaz gömleği, aynı renk ceketle tamamlamaya yöneltecektir. Baştan ayağa beyaz görünümlerde katman efekti oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey; katmanlar arasındaki kumaş çeşitliliği. Denim ceket, poplin gömlek ve beyaz pamuklu bir tişört; doku zenginliğini ön plana çıkarmanızı sağlıyor. Beyazın ton farklılarından faydalanmak ve siyah veya toprak tonlarında başörtüsü tercih etmek, tek rengin monoton etkisini kırmanıza yardımcı olabilir.

 

BEYAZ GÖMLEK VE DENIM

 

 

Ekstra efor sarf etmeden evden çıkmış gibi ama aynı zamanda mükemmelliğin sınırlarında. Ciddiyetini koruyan pamuklu beyaz gömlek, gamsız denim ile eşleşip kafa karıştırırken sedef esintili saten versiyonu, feminen ve şehirli bir stil oluşuyor. Üzerinize sımsıkı oturmayan parçalar çabasız görünümün gizli ayrıntıları.

 

BEYAZ GÖMLEK VE SİYAH PANTOLON

 

 

Beyazı, gardırobun kilit parçalarından siyah pantolon ile tamamlamak klasikleşmiş bir giyim yöntemi. Bu seçim, sizi görünümünüz üzerinde kafa yormaktan kurtarırken stil sahibi olmanın en kolay yolunu da ortaya koyuyor. Klasik stili kişiselleştirmek için ise ayakkabı seçimi oldukça önemli. Modern formlu ayakkabılar kombinasyonu sıradanlıktan uzak bir kulvara sürüklüyor.

 

BEYAZ GÖMLEK VE BLAZER

 

 

Ofis gardırobunun demirbaşı olan blazerların hitap ettiği kadın sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Beyaz gömlek, ceketlerin hangi dili kullanacağına karar vermesine yardım ederek resmiyetin altını çizecektir. Feminen bir dokunuş için sivri burunlu ayakkabılardan veya çoklu zincir kolyelerden faydalanılabilir.

 

BEYAZ GÖMLEK VE SİYAH ETEK

 

 

Zıtlıkların çekimine kapılmak ama bunu pantolon yoluyla yapmak istemiyorsanız rotamız: etekler. Hem ofis hem de hafta sonu stiline adapte olabilen bu stil için ayakkabıların mekan belirleyici etkisi bir hayli fazla. Sneaker ile arkadaş buluşması; sivri burunlu babet ya da stiletto ile toplantı... Ayakkabınızı seçin ve çıkın.

 

BEYAZ GÖMLEK VE CAMEL PANTOLON

 

 

Toprak tonları, görünümlerin sakinleştirici unsuru olmaya bu sene de devam edecek. İster sütlü kahve ister deve tüyü deyin, ismi muallak kendisi hoşgörülü bu renge mutlaka beyaz gömlek ile bir şans verin. Üstelik blazerların ya da baharlık trençkotların içerisinde beyaz gömlek ve camel pantolon ikilisi iyi bir seçim olacaktır.

 

BEYAZ GÖMLEK VE TRENÇKOT

 

 

Trençkot-beyaz gömlek uyumu ayrı bir başlığı sonuna kadar hak ediyor. Baharın habercisi olma konusunda çiçek açan ağaçlarla yarışabilecek güçte olan trençkotlardan, sıcak yaz ayları gelmeden maksimum verim almakta fayda var. Ayna karşısında vakit kaybederek güzel havaları kaçırmak istemeyenler için beyaz gömlekleri bu görünüme yerleştirmek hızlı bir giy-çık fikri.

 

BEYAZ GÖMLEK VE KOLSUZ ELBİSE

 

 

Beyaz gömleğin maskülen yüzü kendini göstermek için fırsat kollasa da jileler, onun nostaljik ve feminen yüzünü aralıyor. Uzun kollu penyelere göre çok daha iyi bir iç giysi olan beyaz gömlekler, elbiseyi ön plana çıkarıp abartıyı ortadan kaldırıyor. Yine de jile-gömlek ikilisinin 90’lar çocuklarının bayramlıkları gibi görünme riski ortadan kalkmış değil. Bu etkinin önüne geçmek içinse modern formlu parçalara yönelmekte fayda var.

 

BEYAZ GÖMLEK VE DESENLİ ETEK

 

 

Tarzınız konusunda net bir fikir vermek isterseniz desenli parçalar iyi bir araç görevi görüyor. Beyaz gömlek, bu desenlerin üstüne seçim yapmakta zorlananlar için ufukta bir kurtarıcı edasıyla belirip “Ne giysem?” derdini ortadan kaldırıyor. Desen içerisindeki bir renkten ya da beyazın tonlarından tercih edilen başörtüsü ise bütünlüğü korumanıza yardımcı olacaktır.

Database Error

Query: "SELECT c.*, r.comment as reply, r.name as rname, r.email as remail, r.create_date as rcd FROM comments as c LEFT JOIN comments as r ON c.id = r.parent_id WHERE c.content_id='177' AND c.active='1' GROUP BY c.id ORDER BY create_date, rcd"

Error: 'daireiki_p2020.c.comment' isn't in GROUP BY