2 Kelime Yabancı: Leena Al Ghouti

2 Kelime Yabancı: Leena Al Ghouti #tanışın


Filistin asıllı Instagram fenomeni Leena Al Ghouti, belki de pek çoğumuz için yabancı bir isim. Onun kendine özgü Instagram profili ise sıradan bir kelime yarışmasında Leena’yı aşikâr eden joker hakları ile dolu. Karakteristik ve tutarlı alışkanlıkları ise takipçilerince onun arkası dönükken dahi tanınmasını sağlıyor.

Paylaştığı fotoğraflarda siyah penye şal, ince gözlük ve oversize parçalar tercih eden muhafazakâr Instagram fenomeninin adı nedir? Harf alayım. Leena!

Kimseye benzemeyen imajı, lüks parçaları muhafazakar stile uyarlama biçimi, gündüzden geceye tarzına uygun parçalar seçmesi ona bu ünü getiren şeylerden sadece birkaçı. 2012 yılında dahil olduğu Instagram ise, trendlerin başörtülü kadınlara nasıl adapte edilebileceğini gösterebildiği vitrini. Peki Leena’nın profiline girdiğinizde karşılaşmanız muhtemel belli başlı parçalar nelerdir? Trendleri, değerleriniz dahilinde takip etmek istediğinizde @leenalghouti hesabı size ne gibi ilhamlar verebilir? Yakından bakalım.

1- Baş Tacı Siyah Penye Şal

Leena’yı değil desenli bir şal, siyahtan başka bir renkle dahi görmek mümkün değil. Nevi şahsına münhasır stilinin en belirgin öğesi, pelerinvari siyah şalı. Alışılagelmiş Arap örtüsüne getirdiği kendine has yaklaşım, penye şalların birbirinden farklı görünümlere kusursuz eşleşmesine yardımcı oluyor.

2- Baskı Yalnızca Giyside Güzel

Sweatshirt’lerin ve tişörtlerin en eğlenceli hali olan baskılar, Leena’nın da favorilerinden. Eski film afişleri, altında replik yazan dizi sahneleri ya da mesaj veren sloganlar Leena’nın stilini güçlendiriyor.

3- İnceldiği Yere Kadar

İşin esasında Leena ve gözlükleri tek başına ayrı bir yazıyı hak ediyor. Sıradan bir çöp adama dahi penye şal ve bu ince uzun 90’lar gözlüklerini çizerseniz, onun en benzediği kişi Leena olacaktır. Oval yüz hatlarında oldukça iyi duran bu gözlüklerin asıl numarası ise göze yerleşmesi değil burun ucunda cool bir 4 göz ifadesi oluşturması.

4- Beşi Bi' Yerde Değil İkisi Üst Üste

Üst üste kolye takımlamak geçtiğimiz senenin popüler aksesuar trendlerindendi ve etkisini hala sürdürmekte. Trendlerin erken adaptasyonunda açık ara lider Leena için de bu kolyeler kendisiyle özdeşleşen parçalardan biri.  Old Celine’in harfli kolyelerini sevdiren bu kareler profilde karşılaşma ihtimalinizin en yüksek olduğu aksesuarlar arasında.

5- Over Over Oversize

Başkasının dolabına ait bir parçanın kombinasyona son anda dahil edilmesi gibi duran bir stilden bahsediyoruz. Leena’nın uzmanlık alanlarından bir tanesi, çoğu kişide yakışıksız durabilecek büyük beden ceketlerin onun tarzı içerisinde harikulade bir parçaya dönüşebilmesi. Kimi zaman deri, kimi zaman bomber ceket, konjonktür neyi gerektiriyorsa Leena o görünümler içerisinde kendi bildiği haliyle…

6- Ölçüne Göre Suit Up!

Bol kesimli ve uzun ceketli takım elbiselerin çıkışı mütesettir kadınların ilgisini bu yöne çekmeyi başardı. Stilin nasıl uyarlanabileceğine dair en başarılı örneklerse bu tarafta. Ciddi siluetlere karakteristik bir duruş veren eşleşmeler, Leena’nın dinamik yorumlarında gizli.

7- Tom ve Jerry İzlediğimiz Yılların Denim'i

Denim trendleri ne yönde olursa olsun Leena’nın tercihi yüksek bel straight denimlerden yana. Muhafazakâr giyim kodlarına uygun, zorlama durmayan kombinasyonlar için bu tarz pantolonlar biçilmiş kaftan. Leena da bu çağdaş uyumu erken fark edip; stili içerisinde bolca yer verenlerden.

8- Culotte Pantolon

Culotte pantolonlar rahatlığı seven muhafazakâr bir kadın için gardırobunun en temel parçalarından biri. Tek bir parçada çeşitli kullanım fırsatları saklayan bu parça, Leena’nın profilinin vazgeçilmez pantolonlarından.

“Film grain” filtresi ile yıpranmış gibi duran fotoğraflar, netliği kaçmış kareler ve buna karşın ilham verici stiller… Leena’yı anlatan bir Tabu oyunu olsaydı eğer bu 3 tüyo, yasak kelimelerden her biri olurdu muhtemelen. İyi giyinmek için güvenebileceğiniz bir referansa ihtiyaç duyduğunuzda Leena’nın profili tipik akışı ile karşınızda.

 

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.