Louis Vuitton'un Fütüristik Ekranlı Çantaları

Louis Vuitton'un Fütüristik Ekranlı Çantaları


 

Antenli telefonların yerini kapaklılar, kapaklılarınkini büyük ekranların aldığı teknoloji dünyası artık yeni bir tür üzerinde çalışıyor: esnek ekranlar. Bu alanın öncüleri Huawei ve Samsung, geliştirdikleri katlanabilir ekranlı telefonların prototiplerini teknoloji fuarlarında çoktan tanıtmış ve patentini almış durumda. İlk bakışta fütüristik bir hadise gibi gözüken kıvrılabilen ekranlar, mazisi henüz 40 yıla ulaşmamış cep telefonu gelişiminin şimdilik vardığı son nokta.

Esnek ekranlar her ne kadar teknoloji dünyasından gelen bir haber gibi dursa da bu yeniliği moda ile harmanlayarak Jetgiller çağına ufaktan göz kırpan tekstil markaları da yok değil. Geçtiğimiz günlerde Royole isimli teknoloji şirketi ve Louis Vuitton bu yöndeki çalışmalarını ürüne dönüştüren iki isim oldu. New York Moda Haftası kapsamında sergilenen Louis Vuitton’un Cruise 2020 koleksiyonu 1920×1400 piksel OLED ekranlı teknolojik iki farklı çantaya ev sahipliği yaptı.

 

Nicolas Ghesquiere tarafından tasarlanan çantalar (kova şeklinde el çantası ve çift ekranlı bir spor çanta)’ın teknolojik yetenekleri hakkında henüz bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Şov boyunca rastgele değişen şehir fotoğrafları ile yalnızca manzara sunusu sergileyen tasarım çantalar prototip aşamasında olduğu için muhtemelen yeni sezon içerisinde satışta da olmayacaklar. Hoş olsalar dahi 2019’un başında lanse edilen Louis Vuitton imzalı kablosuz kulaklığın 995 Amerikan doları etiketiyle satışa çıktığı düşünüldüğünde çanta fiyatının astronomik olacağını tahmin etmek de zor değil.

Şimdilik bu gelişme telefonları bir girdap gibi yutan çantaların kendisini bir telefona dönüştürür mü bilinmez. Mahremiyet eleştirileri ve kişisel güvenlik meseleleri de hesaba katıldığında çalışmanın sonucu nereye varacak herkes için merak konusu.  

 

 

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.