Giambattista Valli x H&M İşbirliği

Giambattista Valli x H&M İşbirliği


 

Geçtiğimiz hafta içinde gerçekleşen Cannes Film Festivali jürinin seçimleri ve alınan ödüllerin yanı sıra bir duyuruya da ev sahipliği yaptı. Yüksek moda iş birlikleri ile koleksiyonlarını ayrıcalıklı bir çizgiye çekmek isteyen H&M, Giambattista Valli ile yaptığı son projesini bu etkinlikle duyurdu. Festivale katılan dünyaca ünlü isimler, koleksiyonun dikkat çeken parçaları ile davete katılarak iş birliğine dair ilk heyecanı harekete geçirdiler. Kendal Jenner, Chiara Ferragni, Ross Lynch gibi isimlerin o gece giydiği kıyafetler, törenin ertesi günü seçili mağaza ve online alışveriş sitesi üzerinden satışa çıkarıldı. Satıştaki ürünler şimdilik koleksiyonun tamamını oluşturmuyor, bu yalnızca tüketicileri harekete geçirecek ufak bir demo. Tüm ürünlere 7 Kasım 2019 tarihi itibariyle ulaşılabilecek.

 

Paris merkezli İtalyan tasarımcı Giambattista Valli, lansman öncesinde gerçekleşen iş birliği için duyduğu heyecanı aktardı. Bu gibi ortak projeler, hızlı perakende devlerine prestij sağlarken, sınırlı kitleye sahip modaevleri içinse daha fazla kişiye ulaşabilmek için ideal bir fırsat. Etkinlik öncesinde Valli, bu konudaki düşüncesini “H&M, stil vizyonumu ve güzellik kutlamamı daha geniş bir izleyici kitlesine sunma fırsatı veriyor” şeklinde ifade etti.

Giambattista Valli 2005 yılında yüksek modaya adımını atmış ve haute couture çalışmaları ile ismini duyurmuş bir moda evi. Bu onun ilk H&M işbirliği ve marka tarihi için de bir başka deneyimin ilk sergilenmesi. Giambattista Valli x H&M koleksiyonu moda evinin yeni bir mecraya giriş yapmasına neden olan erkek giyim ürünlerine de yer veriyor. Türkiye’de şimdilik yalnızca online kanallar üzerinden ulaşılabilen ürünlerin tamamı için kış sezonunu beklemek gerek. Romantik moda evinin H&M’e yansımaları ilk andan itibaren sosyal medyayı ve tüketicileri etkisi altına almışa benziyor. Koleksiyonun tamamı nasıl karşılanacak bekleyip göreceğiz.

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.