Avrupa Yatırım Ve Kalkınma Bankası'ndan Modanisa'ya Destek

Avrupa Yatırım Ve Kalkınma Bankası'ndan Modanisa'ya Destek


Türkiye'nin ilk uluslararası e-ticaret platformu Modanisa.com, Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile yatırım anlaşması imzaladı. Modanisa, her yıl dünya çapında 150 milyon ziyaretçisi ile üç yıldır Türkiye’nin hazır giyim alanındaki e-ihracat şampiyonluğunu da elinde bulunduruyor.

2019’un başında Dubai merkezli girişim sermayesi Wamda Ventures ve Goldman Sachs ile ortaklık anlaşması da imzalayan platform satışlarının büyük bir ivme kazanması bekleniyor.

Modanisa’nın bir dünya markası olmasını hedefleyen Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe, “Bu yatırım bizim için çok önemli. Zira, Modanisa’nın hazır giyim sektöründe girişimciliğe verdiği destek ile kadınların sosyal ve ekonomik hayattaki pozitif etkilerini güçlendirme misyonu, bankanın yatırım misyonu ile çok iyi örtüşüyor. Yeni yatırımla bir yandan e-ticaret ve lojistik altyapımızı güçlendirirken diğer yandan Türkiye’den daha fazla üretici ve markayı dünya ile buluşturma imkanına kavuşacağız. Bununla birlikte işimizin odağında yer alan kadınlar için yeni sosyal projelere de imza atacağız” dedi.

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.