Öne Çıkan Aksesuarlarla Sen De Öne Çık

Öne Çıkan Aksesuarlarla Sen De Öne Çık


 

Giysilerinizle var olmayı fark edilebilirliğe taşımanın hızlı yolu, görünümü aksesuarlarla tamamlamak kuşkusuz. Bahsettiğimiz klasik bir gözlük, şapka ya da kolye takmaktan farklı bir eylem. Bu aslında, sosyal medyada matruşka bebekler gibi iç içe geçmiş birçok gönderiye bakarken kendi tarzınızı sorgulamanın önüne geçecek bir acil tedbir planı.

2019 baharı köklü değişikliklere sebep olacak çeşitli aksesuar yenilikleri ile geldi. Görünürlüğün devasa boyutlarla pekiştirildiği ve içinde bir parça da prenses izler taşıyan taze bir baharda bizi hangi trendler bekliyor?

 

Kayak Gözlükleri Güneşle Buluşuyor 

 

Miu Miu, Loewe, Christian Dior

 

Mega çaplı güneş gözlükleri bu bahar kimlik perdelemenin fonksiyonel bir yolu olacak. İnce bir çizgi gibi geçtiğimiz seneyi tesiri altına alan mikro lensler yerini devasa güneş kepenklerine bırakıyor.

 

Modern Taht Savaşlarını Başlatacak Taçlar 

 

Simone Rocha, Christian Dior, Miu Miu

 

Geçtiğimiz yıllarda saçları tamamıyla örten aksesuar seçimleri ile yeni bir “şey” ortaya atan moda evleri, 2019 yılında bu sorulara ince bir bant çekiyor. Taçlar, ince bir şeritten sünger dolgulu hanedanlık timsaline kadar çeşitli versiyonları ile karşımızda.

 

Tak Tak Takıştır

 

Chanel, Versace, Alexander McQueen

 

Layering’in aksesuardaki izdüşümü üst üste takılan kolyeler, o mu bu mu kararsızlığının cankurtaranı olacak bu bahar. Etnik kolyelerle aborjin kadını gibi gözükmek ya da altın kaplı olanlarla üst giyim parçalarını başkalaştırmak mümkün.

 

Alice'in Harikalar Diyarından XXL Parçalar 

 

Dolce&Gabbana, Prada, Loewe

 

Bu bahar ekstra büyük aksesuarlar görünümlerin sıradanlığını dağıtmak için geliyor. Olağan boyutlarının üzerinde zincirler ve devasa küpeler, dikkat çekiciliği kullanışın önüne geçiriyor.

 

Gösterişli Mr. Spock 

 

Prabal Grung, Miu Miu, Versace

 

Halka, çivi ya da zincir küpeleri unutun. Göz alıcı dahili bir organ gibi kulağı tamamıyla saran bu yeni ‘cuff’ küpelere merhaba deyin. Sıradan günlere festival boyası sürecek bu abartılı aksesuarlar, stili kulaktan taşan bir noktaya getiriyor.

 

Saçlar Örtü İçine 

 

Max Mara, Tom Ford, JW Anderson

 

Hayat tarzınıza uygun olsun ya da olmasın başörtüleri 2019 baharında stilinize derinlik vermek üzere görünümler içerisinde. Max Mara’nın kaligrafi işli boneleri ya da JW Anderson’nın mücevher süslü deri bandanaları esin vermek üzere sizlerle.

 

Balıklara Sükse 

 

Michael Kors, Mary Katrantzou, Emilia Wickstead

 

Saç düşmanı latexler ya da kaymaya programlı polyester bonelerden sıkıldınız mı? Bu sene güzel bir tatil için hiçbir şeyle mücadele etmenize gerek yok. (Rezervasyon yaptırmak ya da aile bireylerini ikna etmek dışında) Moda evleri tarz sahibi bonelerle denizde de olduğunuz gibi hissetmenize fırsat veriyor.

 

Saman Çöpü İşçiliği 

 

Dolce Gabbana, Valentino, Chanel

 

Hasır şapka demek yaz demek, yaz demek hasır şapka demek. Evet. Ama bu kez hasırlar basbayağı kaba işçilikle örülmüş saman tanelerini de sergiliyor. Geçen senenin devasa şapkaları daha makul ölçülerde bu kez.

 

Kız İşi Baseball

 

Mart Katrantzou, Emporio Armani, Chanel

 

Penye şalların dört nala koştuğu bir zamanda baseball şapkalarını görmemek talihsizlik olurdu. Neyse ki iyi bir güneş siperi ve stil dopingi olan bu parçalar 2019 yazında her görünüme uygun halde her yerde.

 

Dalgaların Sesi Boyunda 

 

Etro, Sportmax, Anna Sui

 

Geçtiğimiz yaz deniz kabuklarından bir takıya sahip olduysanız, müjde! Deniz mahsulleri bu sene de popüler aksesuarlar arasında yerini aldı. Yazlıkçı hatıralarına yeni kabuk koleksiyonları geliyor.

 

Afili Prangalar 

 

Hermes, Giambattista Valli, Escada

 

Modada zincirler aktivizmi ve isyanı temsil etmek için hep vardı. Ve şimdi de var. Hermes’in asimetrik halkaları modern ve şık bir siluet taşısa da, bu choker’ın sinsi bir saldırganlığı barındırmadığını kim iddia edebilir ki?

 

Ayağında Gümüş Halhal 

 

Zimmerman, Versace, Marni

 

Açık ayakkabıların yazlık komşusu halhallar çekmecelerden çıkıyor. Ayrıntıda saklı stiller için birebir aksesuarlardan olan halhallar, bu sene de sessiz ve derinden.

 

Shakira Kemerleri Gelmiştir 

 

Versace, Carolina Herrera, Chanel

 

Chanel’in bu siluetini birçok yerde gördüyseniz ya modaya ilgi duyuyorsunuz ya da Instagram’da gözünüzden hiçbir şey kaçmıyor demektir. 2019 baharında kemerler birbirinden farklı halleri ile göz önünde olacak gibi. Denenmeli mi sizce?

 

Tiril tiril yaz hayallerinin günlük koşturmaca arasına girmeye başladığı tam bu zamanlarda yazlık görünümleri de düşünmenin vakti gelmiş demektir. Abartı ve kaba şekillerin tüm feminen ve ince dayatmalara karşı durduğu aksesuar trendleriyle karşı karşıyayız. Kırılgan bir imajdansa boheme kaymak, titizlikle düşünülmüş seçimlerdense vurdumduymaz olmak trendlere uygun ve çoğunluktan farklı olmanın kare kodu bu sene.

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.